משחקי Engino - יחצ חול (1)

תוכנית engino לאמהות

המשחק, מאז ומתמיד  היווה צורך בסיסי שתרם להרבה מובנים בחיים,  ילדים, מתבגרים וגם מבוגרים , פיתחו באופן טבעי משחקים רבים מתוך צורך בסיסי להנאה, אינטראקציה עם הסביבה, התפתחות שכלית וחוויה. דרך המשחק אנחנו לומדים להכיר ולדעת את הסביבה, את החיים, דרך המשחקים אפשר להעביר לילדים שיעורי פיזיקה תוך ניסוי וחוויה

"משחק חדש", הכרזתי בקול רם, וניסיתי לעורר את הסקרנות של בן התשע.

"בוא נרכיב אותו ביחד", נועם שהיה עסוק עם חברים בחצר, הגיע אחרי מספר קריאות והחברים אחריו.

"קדימה, נראה מי יודע להרכיב את המכונית הזאת", הושטתי להם את הקופסא עם חלקיקי ההרכבה, בתוך דקות ספורות הילדים שקעו במדריך המצורף,

"הנה זה נכנס לכאן, לא נכון, תשים את זה קודם…", ועד שהמכונית עמדה על תילה הספקתי להכין להם עוגיות שוקולד ציפס חמות ומהבילות.

משחקי הרכבה הם דרך נוספת לאמץ את המוחות של הילדים שלנו… והיי, לא רק של הילדים.

מאז ומתמיד משחקי הרכבה הם חלק בלתי נפרד מהתפתחות הילדים שלנו. בגיל צעיר אנחנו מתאימים להם משחקי הרכבה לגיל הרך, משם ממשיכים למשחקי הרכבה מורכבים יותר..וחלק מהזמן מוצאים גם את עצמינו מרכיבים ביחד איתם.

המשחק, מאז ומתמיד  היווה צורך בסיסי שתרם להרבה מובנים בחיים,  ילדים, מתבגרים וגם מבוגרים , פיתחו באופן טבעי משחקים רבים מתוך צורך בסיסי להנאה, אינטראקציה עם הסביבה, התפתחות שכלית וחוויה. דרך המשחק אנחנו לומדים להכיר ולדעת את הסביבה, את החיים, דרך המשחקים אפשר להעביר לילדים שיעורי פיזיקה תוך ניסוי וחוויה.

ולכן כשחברה שלי סיפרה לי על משחקי ההרכבה של engino, כאמא משקיענית (וגם תחרותית אם היא קנתה לילד שלה אני לא אקנה?!)

פניתי לטל זוהר כדי לקבל מידע על משחקי ההרכבה engino, ערכות המשחק שהפכו לזרוע ביצוע בתוכניות שהם מעבירים לילדים, בזכות הרכבת המוחות של המומחים משחק נא.

טל זוהר מבעלי "אומני החשיבה", שמוכרת קורסים לבתי ספר ומסגרות חינוכיות שמח לשתף אותי בתוכנית שהם בנו שמבוססת על משחקי הרכבה דרכם הם מעבירים מסרים חינוכיים לילדים.

"בצעירותו אחי התחיל  להדריך חוגי שחמט וככה עלה לו הרעיון של לימוד ילדים באמצעות שחמט ואני שהגעתי מתחום הפרסום והשיווק חברתי אליו וביחד הקמנו חברה שעוסקת בהדרכת חוגי העשרה לילדים, משחקי חשיבה ושחמט.

בין התוכניות: האקדמיה למדע. למידת כימיה, פיזיקה וביולוגיה באמצעות ניסויים חווייתיים.

והנה החלק שאהוב עלי",  מגלה לי טל, "אפשר ללמוד ההנדסה, מכניקה ורובוטיקה –  באמצעות בנייה של דגמים ממונעים. וככה בזכות ערכות ההרכבה של engino הקמנו תוכנית בשם אינגינו שנלמדת גם בבתי הספר היא תוכנית שמעניקה בסיס של ידע לתעשייה וטכנולוגיה שוטפת. בכל שיעור לומדים הילדים על ההיסטוריה של ההמצאות בדרך חוויתית של בניית דגמים והפעלתם בעזרת מנועים חשמליים.

הילדים נחשפים לתחומים של גאומטריה, מכניקה, חשמל והמצאות מהעולם. התוכנית בנויה ממפגשים שבועיים כשבכל מפגש. הם בונים דגם טכנולוגי שונה.

זה מקנה לילדים חשיבה המצאתית, מוטוריקה עדינה, ידע הנדסי, חוקים פיזיקליים, תכנון וסדר עבודה, יכולות חקירה וראייה מרחבית.

אני מסתכלת בהנאה על המשחק שהילד שלי הרכיב ביחד עם חבריו ורוצה לשמוע עוד.

ההסטוריה של משחקי ההרכבה של engino מתחילה דווקא בקפריסין.

המשחק פותח במקור כדי להעביר לילדים את החוקים של פיזיקה בצורה קלילה וככה כולנו הרווחנו משחק הרכבה ברמה מאד גבוהה שמשלב בתוכו גם את הנושאים האלה,

טל משתמש בצורה המקורית שלשמה נועד ומלמד את הילדים באמצעות ההרכבה דברים נוספים.

והנה התגלית שלי, גם ילדים שאינם בקורסים שמלמדים מדע ופיזיקה, יכולים ללמוד בבית בעזרת משחקי ההרכבה של engino.

כיום ניתן להשיג מגוון רחב של מוצרי engino בארץ, במגוון רחב של מחירים.

משחקי הרכבה נועדו כפי שציינתי גם לגיל הרך וגם לבוגרים יותר.

"אנחנו שמחים להחדיר את משחקי ההרכבה של engino לשוק", מדגיש גלעד רונן מנהל קטגוריית המשחקים של שחק נא, ומציין כי אכן, אפשר למצוא ערכות הרכבה של engino שמתאימים לגיל שלוש ועד ערכות רובוטיקה מתקדמים לבוגרים.

ולי רק נותר להודות העביר את המסר, שחקו עם הילדים, אפשרו להם ללמוד דרך משחק גם שיעורים שלכאורה מלאים בחוקים, כי קל יותר דרך הרכבה להעביר מידע.

 

שתפו את הפוסט:

פוסטים קשורים