הילקוט הבטיחותי לילד שלך

על הגב.

אם חשבתם שילקוט הוא אביזר חינני ממותג, חשוב לדעת, ילקוט שנקנה ללא האלמנטים הבטיחותיים יכול להזיק לילד שלכם. 

החברים בלשכת המסחר עושים לנו סדר בילקוט .

אחד הרגעים המרגשים של הורים, וכמובן גם של ילד, זה מעמד קניית הילקוט. הילקוט מסמל הרבה מעבר לתיק נשיאה על הגב. הוא מקפל בתוכו את החלומות לקראת השנה החדשה, את המשאלות הכמוסות שמציפות את הלב הקטן, ואת הכמיהה לשנת לימודים מוצלחת. הילקוט כבר מזמן הפך להיות מושג שמסמל את שנת הלימודים.

אז מה אנחנו, ההורים, צריכים לדעת כשאנו ניגשים לרכישת ילקוט?

כשאתם קונים ילקוט שאינו בטיחותי לילד, הוא עשוי לא רק להיות לא מוצלח, אלא אפילו לגרום חלילה לנזק לגב של הילדון. אז מעבר לדמויות שהילד אוהב לראות בילקוט שלו, ומעבר לצבעים האופנתיים, חשוב שתקפידו גם על כללי הבטיחות ועל תו תקן עבור המוצר שעומד לשמש את הילד שלכם יומיום, במהלך השנה הקרובה, ובעזרת השם גם בשנים הבאות.

 אז מה אנחנו, ההורים, צריכים לדעת כדי שהילקוט אכן יהיה מושלם, גם מבחינת נראות חיצונית וגם מבחינה בטיחותית? בלשכת המסחר הדגישו לנו את חשיבות הנושא: והתגייסו להשיב על השאלות.

בני גרינאפל  מנכ"ל רשתות עידן 2000 כפר השעשועים וחבר באיגוד לשכת המסחר, מתאר שלפני שרוכשים ילקוטים חשוב לוודא מספר דברים. ראשית, לבדוק מהם הצרכים של הילד. לרוב, בכיתות הנמוכות הילדים יעדיפו ילקוטים אורתופדים עם משענת גב קשיחה ואף עגלה לנשיאה קלה יותר. כמו כן, חשוב לבדוק שלילקוט יש מספיק תאי אחסון. יש כיום ילקוטים שמגיעים עם תא אחסון ששומר על קור ממש כמו צידנית. יש ילקוטים שניתן לנתק מהילקוט הגדול או העגלה ויכולים לשמש את הילד בימים בהם לא צריך לקחת הרבה ציוד או אפילו לטיולים. כמו בכל דבר גם בילקוטים ישנם מותגים, עיצובים וציורים. ודאו שמדובר בבד איכותי. רוכסנים חזקים ושהמשקל של הילקוט יהיה קל.

ברכישת הילקוט, חשוב להקפיד על כמה דברים נוספים. ודאו כי הילקוט נוח לילדכם. לכיתות הנמוכות לרוב יהיה מדובר בילקוטים אורתופדים. נוחים לילדים. הילדים הגדולים יותר מעדיפים את הילקוטים החצי אורתופדים או הילקוטים הזרוקים . הם אופנתיים יותר ואינם עם משענת גב קשיחה. גם כאן רצוי לבדוק את איכות הבד של הילקוט, הרוכסנים וכמובן העיצוב לפי הטעם האישי.

שירלי פאר יגרמן, מנכ"לית רשת טויס אר אס וחברת איגוד לשכות המסחר, מסבירה על הפרמטרים החשובים כאשר רוכשים תיק לבית הספר.

״אני ממליצה לבדוק חדשנות בתיקים, במיוחד כאשר אנחנו ניגשים לרכוש ילקוט לעולים לכיתה א.

היום תיקי בית הספר חדשניים, נוחים,עם עיצובים רבים ומותאמים לכל ילד וילדה.

להלן הפרמטרים החשובים שכדאי לבחון:

1. לבדוק את גודל הילקוט ויכולת התכולה, כמות התאים, גודל התאים, והאם הילקוט מתרחב או לא. מעבר לכך, חשוב לוודא כי קיימת תמיכה אורטופדית לגב, משקל נשיאה מותר. מומלץ גם לשים לב שהתחתית תהיה קשיחה ועמידה.

2. עגלת נשיאה (טרולי) לתיק היא שיקול הכרחי לאור עומס הציוד בכיתות הנמוכות.

3. מומלץ שיהיו כיסים לבקבוקים בצדי התיק ועמידות רוכסנים. 

4. חשוב להקפיד על כתפיות נוחות וניתנות להתאמה. 

5. אלמנטים נוספים שקיימים בחלק מהתיקים: תיקים עם מחזיר אור לביטחון האישי,  כיסוי לגשם ואבזם תליה של הילקוט. 

ולבסוף העיצוב האישי שכל ילדה או ילד בוחרים הם חלק מחדוות הלימודים וההשכלה.

כל אלו  הם הדברים חשובים הן להורה והן לילד".

שתפו את הפוסט:

פוסטים קשורים