לריסה לפרויקט ארט אנד קראפט לנד

השקת פלטפורמת ART&CRAFT LAND

בעקבות הקורונה רוב האומנים נאלצים להתמודד עם מציאות חדשה וקשה ורובם מוותרים על החלום לטובת פרנסה גם בתחומים אחרים. דוברינקה פרנובה מבולגריה, המתמחה בפרויקטים אומנותיים החליטה לייצר פלטפורמה דיגיטלית תחת השם ART&CRAFT LAND לאומנים בישראל או בעצם אומניות – נשים. הפלטפורמה היא כזו שבה יוכלו לשתף את העבודות שלהם, לפגוש מתעניינים ביצירות, להחליף רשמים ועוד.

הפלטפורמה הייחודית מעניקה מעטפת תומכת לאומנים, המתקבצים תחתה ובקרוב גם תתקיים תערוכה ייחודית. עשרות אומנים כבר הצטרפו לפלטפורמה בתחום ציור, פיסול, עיצוב,עיצוב בעץ, עיצוב בקרמיקה, אופנה ועוד.

דוברינקה פרנובה מאמינה שהנשים הן הבסיס של הבית, של המשפחה, הם אלו שדואגות לילדים ולהן קשה יותר לבנות קריירה מכאן שהחליטה לייצור פרויקט שיסייע לאומניות לקדם את עצמן באינטרנט, ברחבי העולם. הפלטפורמה מחוברת לשווקים המקוונים הגדולים ביותר ומציעים גם מידע בתחומי השיווק והאמנות. נוצרה כאן חברה חמה המחוברת לרשתות החברתיות על מנת לסייע עם מידע ותמיכה, פגישות חיות ועוד.

כרגע האתר פועל כפיילוט וכל הזמן מוזנת לשם עוד ועוד אינפורמציה, מכאן שעושים שימוש בפלטפורמת ההדסטארט לקמפיין מימון ההמונים, כדי לקדם את הפלטפורמה בארץ וגם ברחבי עולם.

הקהילה של הפרויקט משתפת פעולה עם מארגני אירועים וחברות תוכנה רבות. האירועים הקרובים יאפשרו ללמד אומנים מה הן ההזדמנויות החדשות הנקרות בדרכם, כמו שוק האמנות הדיגיטלית ה-NFT.

יחד עם חברת התוכנה ניפטי סיטי וגורמים בארץ ובחו"ל, רוצים להציע לאספנים וחובבי אמנות ישראלית, פורמט חדש לגמרי של תערוכה. במהלך התערוכה ניתן יהיה לא רק לרכוש יצירות אמנות מקוריות אלא גם את ה-NFT. במסגרת הפלטפורמה יערכו מספר תערוכות בחודשים הקרובים.

בין האמנים הנוטלים חלק בפרויקט ART&CRAFTLAND:

  • ג'ני לבדב- מאיירת ואמנית רב תחומית מציירת על בד ודיגיטלי. בוגרת מחלקה לאמנות רב תחומית בשנקר. לאחרונה סיימה לאייר ספר ילדים, מתמחה גם בעבודות ציור דיגיטלי לגלויות, הדפסים. בתחום האמנות עוסקת באמנות קונספטואלית בנושאי ה"אין" והריק הקיים.
  • יוליה דבגני – בעקבות חיים סוערים מאוד ושריפת הסטודיו היא סבלה מדיכאון והפסיקה עם האמנות. אחרי שש שנים של עצירה היא חזרה לצייר מלאכים, אשר מלווים אותה לכל מקום וממלאים את חייה במשמעות. במקביל מרבה גם לצייר לטאות ענק.
  • אנה לסקין- בעלת המותג design by anna laskin- מעצבת בגדים ואקססוריז מטקסטיל ומלבד צמר מרינו, משי ובדים טבעיים. עובדת עם הליבוד הרטוב והיבש מצמר. כל הפריטים עשויים בעבודת יד ומכל פריט יש רק אחד. רוב העיצובים הינם ורסטיליים, אמיצים וססגוניים.
  • יאסיה כהן צרבסקי- ציירת אמנית ומורה לציור, מנהלת סטודיו לציור. היא נולדה למשפחה של אדריכלים ואומנים ומשם ספגה את התשוקה לציור ואמנות בכלל. היא מאמינה שאמנות היא דרך חיים. מתמחה בציורים שהינם שילוב של גרפיקה וצבע . סדרה בולטת אצלה מכונה היהודי הנודד, היהודי ללא בית שמוצא את נחמתו ועולמו במוסיקה.
  • אלונה שפנדיק- סיימה את המכללה לאמנות חזותית בבאר שבע. מלמדת ילדים ציור, עובדת על משי בסגנון בטיק, אוהבת לצייר מה שקיים בטבע. האהבה לציור על בדים היות ואוהבת לא לשלוט על חלק מהעשייה. משי וצבעים מובילים אותה להרפתקאות. הבד מתעורר לדבריה ואז מתחיל הדו שיח האומנותי.
  • אנדריי לב ארי- אומן רב תחומי (ציור, צילום, וידאו, אנימציה). בוגר בצלאל, כרגע עוסק באמנות שמיוצרת באמצעות בינה מלאכותית. NFT- מוכר את יצירותיו בכמה פלטפורמות שלFOUNDATION, PORRTION) ART MIND). הופיע בתערוכות רחוב, גלריות ובמוזיאון וירטואלי.
  • לריסה בונשאפט- אני אוהבת לצייר אנשים, אני מתאהבת בכל דמות שאני יוצרת. בעבודות מנסה לשלב צבעים עזים, ניגודיות, רעיון, מסתורין. סגנונות העבודה שלה הם דיוקנאות פופ ארט המצוירים בצבעי אקריליק בהירים. הרעיון בציורים להראות את קווי הדמיון בין כל האנשים ולהראות שכל אחד מאיתנו הוא חלק מפסיפס יפהפה של חלקים ייחודיים. כל אחד הינו רב פנים ומעניין. היא מציירת גם סדרה של ציורי שמן בשחור –לבן בסגנון אימפרסיוניסטי.
  • יוליה בוגדנובסקה- היא בעצם בראש ובראשונה רופאת שיניים אך אוהבת את מלאכת הציור. הציור גורם לה לראות רגעים יפים, להביט אל עבר העולם במבט אחר ומיוחד, היא אוהבת אסתטיות, היא אוהבת כשהכול יפה וחשוב לה להעניק לדברים משעממים עידון וייחודיות. בציור היא מעבירה את המבט שלה על אנשים. בנוסף היא מעצבת בובות שמציגות את הילד שחי בכל אחד מאתנו.

Anna Laskin (fashion designers) – https://www.instagram.com/p/CaUVwhbKYWT/

 

שתפו את הפוסט:

פוסטים קשורים